2-3 października nastąpią zmiany w komunikacji dla tramwajów

1.10.2021

2-3 października nastąpią zmiany w komunikacji dla tramwajów linii nr 2, 17 oraz 18. Związanej jest to z wyłączeniem napięcia w sieci trakcyjnej i zamknięciem węzła Rynek Jeżycki.  Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza na linii nr T2.

Wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej jest konieczne z uwagi na prace przy budowie przystanków typu wiedeńskiego Rynek Jeżycki na ul. Dąbrowskiego.  W sobotę i niedzielę (2-3 października) linia tramwajowa nr 2 będzie zawieszona, tramwaje linii nr 17 dojadą na Ogrody objazdem przez ulice Grunwaldzką i Przybyszewskiego, a tramwaje nr 18 pojadą zmienioną trasą na Dębiec.

Linia nr 2

zawieszona

Linia nr 17

STAROŁĘKA PKM -... - Rondo Kaponiera - Grunwaldzka - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY

Linia nr 18

PIĄTKOWSKA -... - Roosevelta - Święty Marcin - Towarowa - Matyi - Wierzbięcice - 28 Czerwca 1956 roku - DĘBIEC PKM

W celu zapewnienia komunikacji w rejonie rynku Jeżyckiego, 2 i 3 października zostanie uruchomiony autobus zastępczy "za tramwaj"na linii nr T2. Autobusy będą kursowały z ronda Kaponiera przez Jeżyce na Ogrody.

Linia nr T2

RONDO KAPONIERA - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szamotulska - Szamarzewskiego - Szpitalna - OGRODY; powrót: OGRODY - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - RONDO KAPONIERA

 Źródło: MPK, ZTM