Amelia Anisovych zaśpiewa w Poznaniu. Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

1.06.2022

Już w najbliższą sobotę - 4 czerwca, w Poznaniu na skwerze im. Obrońców Ukrainy 2022 (zbieg ulic Kórnickiej i Serafitek) w godz. 12:00 - 15:00 odbędzie się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dla polskich i ukraińskich dzieci. W wydarzeniu weźmie udział m.in. Amelia Anisovych, mała Ukrainka, która stała się symbolem ducha walki o wolność, wykonując w schronie w Kijowie utwór "Mam tę moc" z bajki "Kraina lodu". Pod takim tytułem odbędzie się również nasz piknik, który poprzez transmisję TVP Poznań oraz TVP ABC zobaczą dzieci z całej Polski.

Podczas wydarzenia, oprócz wspomnianej Amelii, odbędą się następujące atrakcje:

·  spektakl Teatru Muzycznego złożony z fragmentów trzech spektakli: "Księga Dżungli", "Koziołek Matołek", "Madagaskar" zakończony nauką tańca dla wszystkich dzieci na pikniku "Wyginam śmiało ciało"; 

·  spektakl Teatru dla dzieci "Wariete" - "O Królewsko-Cesarskim trakcie w jednym akcie"; 

·  koncert dziecięcego zespołu jazzowego "The Brombergers"; 

·  koncert Anastasia Gerasimchuk.

Na dzieci czekać będą również: 

·  zamek dmuchany, 

·  warsztaty (modele i otulina), 

·  zabawy sensoryczne (robienie witraży), 

·  sensoplastyka, 

·  warsztaty - drewniane magnesy,

·  losy (w tym m.in. do wygrania piłka z autografami całej drużyny Lecha Poznań z obecnego sezonu),

·  malowanie buzi dzieciom, puszczanie baniek mydlanych, balony dla wszystkich dzieci. 

Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu (projekt prowadzony przez Instytut Poznański) oraz inne organizacje pozarządowe współpracujące w ramach Cyryl Club (m.in. Stowarzyszenie "Projekt Poznań", poznański oddział Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej czy poznański oddział Stowarzyszenia "Dla Polski"). Szczegóły: http://www.rodm-poznan.pl/piknik-charytatywny-mam-te-moc-dla-polskich-i-ukrainskich-dzieci/

Piknik ma charakter społeczny i charytatywny, będziemy prowadzić zbiórkę pieniędzy na odbudowę świetlicy dla dzieci w Ukrainie (link do zbiórki: https://mikolaj.org.pl/zbiorki/swietlica).

Gorąco wierzymy, że "MOC", o której zaśpiewa nam mała Amelka zagości nie tylko w wielu sercach dziecięcych, ale również w sercach nas dorosłych. 

Do akcji dołącza się „Mały Przewodnik Katolicki”, któremu jako jedynemu czasopismu dla dzieci Amelka udzieliła specjalnego wywiadu. Przesłała także swoje unikatowe zdjęcia z pozdrowieniami dla Czytelników „Małego Przewodnika”.

Dochód z pikniku będzie przeznaczony na odbudowę świetlicy w Iwano-Frankiwsku.

Amelia Anisovych czerwiec dzieci piknik poznań weekend