Antycovidowy akademik powstanie w Poznaniu

18.02.2021

W tym roku rozpocznie się przebudowa Domu Studenckiego „Jurand” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Prace budowlano-instalacyjne mają na celu między innymi stworzenie warunków do zapobiegania ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa COVID – 19. Cel ten będzie osiągnięty poprzez zminimalizowanie kontaktów z urządzeniami używanymi przez większą liczbę osób. - mówi Robert Fabiański, Kanclerz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

„Zakres inwestycji obejmuje: przebudowę segmentu na izolatki, montaż bezdotykowego systemu dostępu do pokoi, bezdotykowych baterii umywalkowych, automatycznych drzwi wejściowych wraz ze śluzą do dezynfekcji i pomiaru temperatury ciała, okna podawczego z podajnikiem przesuwnym na klucze oraz wejście do budynku zostanie dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, co również zapewni bezpieczeństwo osobom transportującym chorych."

Obiekt zlokalizowany jest w kampusie przy ul. Piątkowskiej i może pomieścić 500 studentów. Składa się z trzech akademików oraz pięcioskrzydłowego budynku dydaktycznego. Uniwersytet Przyrodniczy otrzymał dotację celową na realizację tej inwestycji. W czasie ostatniej dekady w Domu Studenckim Jurand zostały wyremontowane pokoje studenckie oraz sanitariaty. Wymienione zostały windy. Budynek został też ocieplony. Dom Studencki Jurand został wybudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Foto: Uniwersytet Przyrodniczy

akademik antycovidovy akademik inwestycja remont studenci Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu