Arcybiskup Stanisław Gądecki prosi wiernych, by pomodlili się o deszcz

21.04.2020

Polsce coraz mocniej dokucza susza. Rolnicy, szkółkarze, ogrodnicy, sadownicy nerwowo analizują prognozy pogody. Dlatego też przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwraca się do "wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli" o modlitwę "wytrwałą i żarliwą" o deszcz.

Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca się również z prośbą do sanktuariów, domów zakonnych, parafii oraz rodzin. Prosi ich, by włączali do swoich modlitw intencję o deszcz.

Abp Gądecki podkreślił, że Polska już nie tylko zmaga się z pandemią koronawirusa, ale także z suszą. - Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem, a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju - tłumaczy przewodniczący Episkopatu Polski.

- Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy - podkreślił abp Gądecki w apelu przekazanym PAP przez biuro prasowe KEP.

FOT: Archidiecezja Poznańska

Arcybiskup Gądecki deszcz modlitwa rolnicy susza