Boisko przy Drodze Dębińskiej z podgrzewaną murawą

30.03.2021

Są chętni na budowę węzła cieplnego, którego zadaniem będzie podgrzewanie murawy boiska piłkarskiego przy ul. Droga Dębińska. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie dokonała otwarcia ofert nadesłanych w postępowaniu przetargowym na prace budowlane.

- Wpłynęły cztery oferty, z których jedna mieści się w założonym budżecie. Rozpoczynamy teraz analizę nadesłanych dokumentów. Docelowo wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich robót budowlanych będzie miał 128 dni od podpisania umowy. Jeżeli procedura przetargowa przebiegnie zgodnie z planem, to jesienią węzeł cieplny będzie gotowy  - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzięki budowie węzła cieplnego służącego do podgrzewania murawy boisko Warty Poznań będzie mogło spełnić jeden z najważniejszych wymogów licencyjnych PZPN dla obiektów, na których mecze rozgrywają kluby w najwyższych rozgrywkach piłkarskich w Polsce. Pod płytą boiska od kilku lat jest już odpowiednia instalacja, jednak dotąd nie podłączono jej do źródła ciepła.

Budowa węzła cieplnego to kolejna inwestycja w kompleks sportowy przy ul. Droga Dębińska. W ubiegłym roku boisko piłkarskie po raz pierwszy rozświetliły nowe jupitery.

FOT i źródło: UM Poznań

boisko podgrzewana murawa poznań warta