Autobusy MPK Poznań dla Lwowa

10.04.2022

Poznań odpowiedział na apel mera Lwowa. W nocy z piątku na sobotę na przejście graniczne w Korczowej wyjechały dwa autobusy MPK - Solaris Urbino 18 i Man Lions City, które teraz będą służyły obywatelom Ukrainy. Te pojazdy to konkretna pomoc dla miasta, które oddało swoje wozy na front, a jednocześnie przyjęło wielu uciekających z terenów okupowanych. Autobusy jadą do Lwowa wypełnione m.in. artykułami spożywczymi, odzieżą oraz lekami, które przekazali na ten cel pracownicy MPK oraz mieszkańcy gmin Suchy Las i Rokietnicy.

- Większość naszych autobusów pojechała na front. Lwów potrzebuje autobusów do transportu uchodźców, ale też leków, artykułów spożywczych i innych produktów. Jeśli każde polskie miasto przekazałoby jeden-dwa autobusy i jeszcze można by je załadować pomocą humanitarną, to byłaby wielka pomoc - mówił podczas zdalnego spotkania ze Związkiem Miast Polskich Andrij Sadowy, mer Lwowa.

Jego apel nie mógł pozostać bez echa. Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta, który jest przedstawicielem stolicy Wielkopolski w Związku Miast Polskich, podjął temat. W ten sposób Poznań znalazł się w gronie samorządów, które udzieliły takiej pomocy. 

FOT: Jacek Jaśkowiak /poznan.pl

autobus dary Lwów MPK pomoc Ukraina