Działaj lojalnie: kupuj lokalnie!

21.06.2021

21 czerwca to Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy. Miasto Poznań przyłącza się do kampanii "Działaj lojalnie: kupuj lokalnie!" - i zachęca wszystkich mieszkańców do częstszego odwiedzania osiedlowych sklepów i usługodawców.

Przedsiębiorcy - zarówno duzi, jak i ci najmniejsi - są siłą Poznania. Według danych GUS w końcu grudnia 2020 r. co 10 firma w bazie REGON zarejestrowana była w województwie wielkopolskim. Najwięcej w Poznaniu - ponad 118,7 tys.  i powiecie poznańskim (ponad 68,1 tys.). Również w przekroju terytorialnym miasto wraz z okalającym je powiatem okazało się najbardziej atrakcyjnym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej.

Aż 12 proc. mieszkańców stolicy Wielkopolski to przedsiębiorcy. To znacznie więcej niż średnia dla Polski, która wynosi 8 proc. Odprowadzają oni do miejskiej kasy aż 36 proc. podatku PIT - to oznacza, że każdy zakup lokalnych usług czy towarów jest równocześnie inwestycją w nasze miasto. 

- Osiedlowe sklepy i punkty usługowe są często bardzo ważne dla mieszkańców okolicy - podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Niektóre z nich mają już długą historię i wyjątkowy klimat. Sklepy, których właściciele znają kupujących od lat i wiedzą, co im doradzić, usługodawcy, którzy znajdą czas, by porozmawiać z klientami - to miejsca bezcenne. Zachęcam: róbmy zakupy lokalnie! W ten sposób pomagamy zachować niezwykłe miejsca i równocześnie inwestujemy w Poznań.

FOT: Unsplash

21 czerwca lokalnie wielkopolska zakupy