Finał WOŚP – to impreza masowa

12.01.2020

Pierwszą zmianą w Poznaniu jest to, że 28. Finał WOŚP nie odbędzie się tak jak dotychczas, w CK Zamek, lecz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Drugą jest zgłoszenie finału w Poznaniu, jako imprezę masową. Właśnie dlatego będą obowiązywały ścisłe zasady bezpieczeństwa. W tym roku pieniądze zbierane są dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Organizator imprezy masowej musi w miejscowo właściwym urzędzie miasta lub gminy złożyć wniosek o zezwolenie na zorganizowanie imprezy masowej. Ponadto konieczne jest także uzyskanie opinii o wymaganym zabezpieczeniu imprezy, zastrzeżeniach do stanu technicznego obiektu lub terenu oraz możliwych zagrożeniach. Opinie wydają odpowiednie ze względu na miejsce imprezy służby 

Warto pamiętać, że na teren MTP nie będzie można wnieść ostrych przedmiotów, napoi alkoholowych i szklanych butelek. Lista zakazów, które uczestnik imprezy winien respektować jest o wiele dłuższa. Wszystkie niebezpieczne przedmioty będą konfiskowane.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu odbywa się na terenie MTP.

28. finału Orkiestry jest wyjątkowo bogaty

Hala nr 1 pomieści boisko do hokeja, ścianką wspinaczkową, tor dla rolkarzy. Odbędzie się tam również turniej szachowy. Jest tu również strefa zdrowia. Natomiast w strefie warsztatowej można samodzielnie wydrukować serducho WOŚP na maszynie do sitodruku, nauczycie się szyć, pobawicie z robotami, a nawet poczujecie chemię.

W strefie teatralnej amatorzy animacji, muzyki i spektakli odpoczną na leżakach i między innymi obejrzą przedpremierowo fragment spektaklu „Księga Dżungli” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Hala nr 2 będzie wypełniona ratownikami, strażakami, nurkami, którzy zademonstrują swój sprzęt, nauczą podstaw skutecznej reanimacji i opowiedzą o pracy w służbie drugiemu człowiekowi. To tu będziecie mogli zdobyć oryginalne gadżety 28 Finału WOŚP z Siemashopu i obejrzeć retro motory. Jak co roku, także tym razem, Rybczyński Team wystartuje z maratonem Rowerowy Zawrót Głowy.

W halach uruchomiono stoiska z kawą i czekoladą do picia. Na placu przed halami ustawiło się kilka food trucków, których obsługa serwuje bardzo różne jedzenie.

Scena główna - koncerty

Od godziny 13:00 na scenie głównej odbędą się koncerty. Wystąpią tacy artyści jak: zespół Camping Hill, Ten Numer To Kłopoty, Fabulous Anima i Mika. Usłyszymy także Golden Life. Pierwszy raz ze Sztabem Ławica zagra Kwartet Proforma, Wolf Spider i Chłopcy z Placu Broni. Organizatorzy jako w sposób szczególny zapowiadają wystąpienie Modesta Pastiche.

masowa impreza poznań wosp