JBL Triathlon Poznań

4.07.2022

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie 112,99 km. Mistrz oraz mistrzyni zostaną wyłonieni po raz kolejny podczas JBL Triathlon Poznań. Zawody w stolicy Wielkopolski rozpoczną się już 16 lipca.

JBL Triathlon Poznań to prestiżowa impreza organizowana w ramach cyklu CIECH Tri Tour, która co roku przyciąga do siebie zawodników z całego świata. Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach indywidualnych oraz drużynowych (28,25 km, 56,5 km i 112,99 km).

Walka o tytuł mistrzowski odbędzie się w sobotę, pierwszego dnia zawodów. Wśród faworytów do zdobycia triathlonowego Mistrzostwa Polski wymienia się między innymi Tomasza Brembora z Chorzowa. Zeszłoroczny triumfator w ubiegłym roku ustanowił nowy rekord poznańskiej trasy z czasem 3:43:07.

- W tym roku szykuje się bardzo mocne ściganie. Na zawody JBL Triathlon Poznań zjedzie się cała krajowa czołówka. Ostatnie dwa lata z rzędu stawałem na pierwszym stopniu podium Mistrzostw Polski, postaram się również w tym roku obronić tytuł, ale z pewnością łatwo nie będzie – mówi zeszłoroczny Mistrz Polski Tomasz Brembor.

Zawody w Poznaniu, oprócz sportowych emocji na najwyższym poziomie, to również zabawa, rodzinny czas i dobroczynność. Podczas imprezy do rywalizacji będą mogli przystąpić również najmłodsi, którzy spróbują swoich sił w klasycznym biegu, bardziej zaawansowanym duathlonie oraz specjalnie przygotowanym triathlonie. Rywalizacja dzieci rozpocznie się w sobotnie popołudnie, a strategicznym partnerem imprezy w tym obszarze jest Fundacja Pho3nix. Podczas zawodów dzieciom kibicować będzie alpinista i himalaista Adam Bielecki, z którym spotkają się na linii startu oraz w strefie Pho3nix Kids Zone, gdzie na wszystkich młodych sportowców czekać będzie moc dodatkowych atrakcji.

W Poznaniu będzie miał miejsce również finał zbiórki na rzecz Dziecięcego Oddziału Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Zbiórkę zasilają przez swój start uczestnicy zawodów z cyklu CIECH Tri Tour. Cel, jakim było zebranie 4,5 miliona złotych, został osiągnięty już po dwóch pierwszych imprezach z cyklu CIECH Tri Tour – JBL Triathlon Sierakowy oraz Marbruk Triathlon Charzykowy. Wszyscy mają jednak nadzieję na znaczące przebicie planowanej kwoty.

- Ludzie z żelaza tak bardzo zaangażowali się w akcję, że główny cel został już osiągnięty – jednak nam, jak i zawodnikom ciągle mało! Pięć milionów jest w naszym zasięgu, więc czemu by nie spróbować. Działamy w szczytnym celu, więc w tym przypadku nie możemy „przedobrzyć” – mówi organizator zawodów z cyklu CIECH Tri Tour Wojciech Kruczyński.

Szczegóły akcji można odnaleźć na stronie: triisolation.tritour.com.pl/charity.

JBL Triathlon Poznań 2022 odbędzie się w dniach 15-17 lipca nad Jeziorem Maltańskim. W tym roku głównym sponsorem zawodów po raz kolejny jest marka JBL, która ściśle związana jest ze sportem. Wydarzenie ponownie objął Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Poznania, które jest współorganizatorem zawodów. Sponsorem głównym jest firma CIECH, która w szerokim zakresie wspiera organizację eventu.

Więcej informacji na stronie www.poznantriathlon.com.

JBL Triathlon Poznań