Już ponad 50 tys. osób wspiera duchowo polskich misjonarzy

26.02.2021

Trwa akcja duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście – „Misjonarz na Post”. Jeszcze przed rozpoczęciem Wielkiego Postu do akcji dołączyło kilka tysięcy osób. Inicjatywa cieszy się w tym roku jeszcze większym zainteresowaniem niż w poprzednich latach. Obecnie przyłączyło się do niej już ponad 50 tyś osób. To wasze wsparcie duchowe dodaje nam siły, pomaga w dotarciu z pomocą wszędzie tam, gdzie potrzebują nas najbardziej potrzebujący - mówi misjonarz na Jamajce ks. Tomasz Deniecki.

Akcji 'Misjonarz na post' organizowana jest już po raz ósmy. Aby wziąć w niej udział, trzeba wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, w którym należy podać swoje imię, nazwisko i adres mailowy, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy może wybrać swoją formę duchowego wsparcia wylosowanego misjonarza lub misjonarki. Może to być modlitwa, jakieś wyrzeczenie czy też ofiarowanie cierpienia.

W tym roku w każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 19. polskiego czasu na facebookowym profilu akcji misjonarznapost odbywają się spotkania online z misjonarzami, którzy odpowiadają na pytania uczestników.

misje Misjonarz na post modlitwa wsparcie