Kolejne przypadki w Wielkopolsce. Są ofiary śmiertelne

22.03.2020

Dziś odnotowano 91 przypadków i mamy już 627 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Niestety wzrosła liczba ofiar śmiertelnych, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o siedmiu osobach. 

Ministerstwo Zdrowia podało komunikat: Mamy 64 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego.

Badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki u kolejnych 6 osób z Wielkopolski. Są to: - młoda kobieta z powiatu poznańskiego, która w stanie dobrym przebywa w kwarantannie domowej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. - młody mężczyzna z powiatu poznańskiego, w stanie dobrym jest na kwarantannie domowej. Miał kontakt z osobą zakażoną, - starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Miał kontakt z osobą zakażoną. - mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego, w stanie dobrym przebywa w kwarantannie domowej. Wrócił z zagranicy, gdzie doszło prawdopodobnie do zakażenia, - kobieta w średnim wieku z powiatu jarocińskiego. Jej stan jest dobry, leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, - mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jego stan jest dobry, leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miał kontakt z osobą zakażoną.

W Wielkopolsce jest łącznie 36 osób zakażonych koronawirusem. Dwie osoby zmarły.

Zdjęcie: UNSPLASH

koronawirus przypadek wielkopolska