Kolejne zmiany w organizacji ruchu na poznańskich ulicach

2.03.2021

Po przerwie spowodowanej złymi warunkami atmosferycznymi i niskimi temperaturami kontynuowane są prace przy budowie ul. św. Wawrzyńca.

W związku z tym we wtorek zmieniła się organizacja ruchu dla pieszych i rowerzystów poruszających się wzdłuż ul. Żeromskiego i Niestachowskiej na wysokości ul. św. Wawrzyńca.

"Wykonawca buduje kanał deszczowy, zajmuje się profilowaniem skarpy nasypu kolejowego oraz kontynuuje usuwanie kolizji z uzbrojeniem podziemnym. Roboty, które rozpoczną się we wtorek, związane są z gazociągiem, wodociągiem i siecią wysokiego napięcia" - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zaplanowane prace spowodują, że piesi i rowerzyści, poruszający się do tej pory w stronę parku Sołackiego po wschodniej stronie ul. Żeromskiego i Niestachowskiej na wysokości ul. św. Wawrzyńca, będą musieli przejść lub przejechać na drugą stronę ul. Niestachowskiej (od Golęcina).

Zmiany wprowadzono dziś także na ul. Zamenhofa. Do 8 marca kierowcy jadący w stronę ronda Rataje, na odcinku ok. 40 metrów, będą mieli do dyspozycji wyłącznie zewnętrzny pas ruchu.

FOT: UM Poznań

inwestycje pim poznań remonty utrudnienia w ruchu