Ks. dr Adam Sikora – teolog moralista

16.04.2021

Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki – podkreśla Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

W środę odbyła się prezentacja stanowiska przewodniczącego Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych bp. Józefa Wróbla w sprawie korzystania ze szczepionek przeciw COVID-19 firm AstraZeneca i Johnson&Johnson. Bp Wróbel zaznaczył w dokumencie, że w przeciwieństwie do szczepionek opartych na technologii mRNA, niebudzących istotnych zastrzeżeń moralnych, w produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów.

Dokument KEP komentował na naszej antenie ks. dr Adam Sikora - teolog moralista z UAM, członek komisji bioetycznej działającej przy Okręgowej Radzie Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

koronawirus ks. adam sikora poranny gość szczepionki