Łukasz Ławrysz – oSowiały tydzień

16.03.2023

Choć obserwacja sów nie należy do prostych zadań, to jednak organizatorzy oSowiałego Tygodnia pokazują, że da się podziwiać te nocne ptaki. Od 20 do 26 marca będzie można dowiedzieć się jak, gdzie i przede wszystkim dlaczego warto obserwować sowy. Gość Arkadiusza Szymańskiego - Łukasz Ławrysz - starszy specjalista ds. edukacji turystyki i rekreacji-Polskie Parki Krajobrazowe, opowiedział w Spotkaniu przy kawie o tej wyjątkowej akcji edukacyjnej.

Sowy są bohaterami wielu mitów, legend i przesądów. Czy sowa to faktycznie symbol mądrego zwierzęcia? Czy nie jest przesadą wyolbrzymianie jej przymiotów, cech i zdolności? Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że podczas oSowiałego Tygodnia będzie można bliżej poznać te drapieżniki. Sowy, puchacze, pójdźki, sówki są bardzo interesującymi osobnikami do obserwacji. Są, co bardzo ważne, pożyteczne i należy je chronić!

chalin łukasz ławrysz nadwarciański park krajobrazowy osowiały tydzień polskie parki krajobrazowe sierakowski park krajobrazowy spotkania przy kawie spotkanie przy kawie zpkww