Maltanka wraca na tory!

22.04.2022

Toż to nie lada gratka dla miłośników Maltanki. Ukochana kolejka wraca dzisiaj na swoje tory. Kolejka Maltanka jest jedną z najbardziej znanych atrakcji stolicy Wielkopolski.

W tym roku, poza okresem wakacyjnym, kursy odbywać się będą w środy, czwartki i piątki (o godzinie 9.30 i od 10.00 do 18.00 co godzinę) oraz w weekendy (od godz. 10.00 do 19.00 - co 30 minut). W poniedziałki i wtorki kolejka będzie nieczynna - te dni będą wykorzystywane na bieżący serwis pojazdów i urządzeń. 

Natomiast w lipcu i sierpniu - tak, jak w latach poprzednich - kolejka będzie funkcjonować we wszystkie dni tygodnia (w dni robocze będzie jeździć co godzinę, a w weekendy i święta co 30 minut).

Jednocześnie zmianie ulegają ceny biletów za przejazd Kolejką Parkową Maltanka. Wprowadzona zostaje też dopłata historyczna: bilet z dopłatą trzeba będzie kupić na przejazd z wykorzystaniem pojazdów historycznych, jak parowóz Borsig Bn2t czy wagon serii MBxc-41 ("ryjek"). O terminach uruchamiania tych pojazdów MPK Poznań będzie informować na bieżąco.

FOT: poznan.pl

2022 22 kwietnia Maltanka od kiedy rusza start