Maseczkomat w urzędzie

28.04.2020

W budynku urzędu przy ul. Libelta 16/20 stanął maseczkomat. Można w nim kupić nie tylko maseczki, ale również rękawiczki czy płyny do dezynfekcji rąk. Podobny asortyment jest dostępny także przy pl. Kolegiackim 17 i ul. Gronowej 22A w tradycyjnych automatach.

Przypomnijmy, w tym tygodniu Urząd Miasta Poznania rozszerza bezpośrednią obsługę klienta. Osoby, które chcą załatwić sprawę w "okienku" muszą pamiętać o obowiązkowym zasłonięciu ust i nosa przed wejściem do budynku. 

W maseczki, rękawiczki oraz płyny i żele do dezynfekcji można już zaopatrzyć się w specjalnym automacie przy ul. Libelta 16/20. Maseczkomat znajduję się w holu wejściowym. 

Z kolei przy pl. Kolegiackim 17 i ul. Gronowej 22A środki ochrony osobistej są dostępne w tradycyjnych automatach na napoje i przekąski, jako dodatkowy asortyment. W pierwszej lokalizacji są to maseczki oraz rękawiczki, w drugiej natomiast urządzenie zostało również dodatkowo wyposażone w środki do odkażania rąk.

Wszystkie dostępne środki ochrony osobistej są jednorazowego użytku. W automatach jest możliwość płacenia kartą.

Bezpieczeństwo sanitarne w urzędzie

Od samego początku epidemii koronawirusa w Polsce w punktach obsługi klienta Urzędu Miasta Poznania wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na stanowiskach obsługi, jeżeli jest to technicznie możliwe, stosowane są osłony izolacyjne, chroniące osoby po obu ich stronach. Urzędnicy są wyposażeni w środki ochrony osobistej - maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji.

Ponadto w części pomieszczeń wspólnych (np. w poczekalniach) podwyższony został standard utrzymania czystości. Średnio co 2-3 godziny przeprowadzana jest dezynfekcja siedzisk, blatów, poręczy, klamek, toalet itp.

Źródło: poznan.pl

bezpieczeńtwo koronawirus maseczki maseczkomat poznań urząd