Miasto podjęło już przygotowania do uruchomienia przedszkoli i żłobków

Bartosz Kirchner 30.04.2020

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 6 maja możliwe będzie otwarcie żłobków i przedszkoli. Miasto Poznań nie podejmie jednak takiej decyzji, jeżeli będzie istniało ryzyko, że wpłynie ona na zdrowie dzieci i ich opiekunów. 

Od 6 maja rząd pozwoli na otwarcie żłobków i przedszkoli. Wszystko pod odpowiednim nadzorem sanitarnym. Władze Poznania zapowiadają jednak że, nie podejmą takiej decyzji, jeżeli będzie istniało ryzyko, że wpłynie ona na zdrowie dzieci i ich opiekunów. - Otwarcie przedszkoli i żłobków w dotychczasowej formie byłoby szaleństwem - mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i wskazuje potencjalne utrudnienia w organizacji pracy placówek po ponownym otwarciu.

Urzędnicy podkreślają, że Miasto podjęło już przygotowania do uruchomienia placówek. Przeprowadzone zostaną też szczegółowe konsultacje z dyrektorami przedszkoli i żłobków oraz środowiskiem lekarskim, a działalność placówek zostanie wznowiona tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będzie pewność, że spełnione zostaną wymogi bezpieczeństwa. - Zanim je otworzymy, musimy najpierw zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom. Decyzję podejmę, gdy znane będą szczegółowe wytyczne dotyczące utrzymania reżimu sanitarnego w tych placówkach - mówi prezydent Poznania.

FOT: UNSPLASH

decyzja otwarcie poznań przedszkola żłobki