Mieszkanie do remontu. 28 lokali w ciekawych lokalizacjach

7.10.2021

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych po raz trzeci w tym roku organizuje akcję „Mieszkanie do remontu”. Tym razem można ubiegać się o 28 lokali w ciekawych lokalizacjach i dużym zróżnicowaniu powierzchni mieszkań.

Ostatni kwartał tego roku dla Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych jest bardzo intensywny. Cały czas trwają prace przy ulicy Opolskiej gdzie jeszcze w tym roku zostanie oddanych blisko 200 mieszkań przeznaczonych dla poznaniaków. Równocześnie ZKZL kontynuuje cieszący się dużym zainteresowaniem program „Mieszkanie do remontu”, który umożliwia zamieszkanie we własnym „M” po samodzielnym wykonaniu remontu mieszkania z zasobu miejskiego.

W październikowej odsłonie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oferuje 28 mieszkań do remontu. Do dyspozycji poznaniaków będą zarówno mieszkania małe, jedno i dwupokojowe jak i duże mieszkania posiadające cztery i pięć pokoi. Powierzchnia mieszkań waha się między 25 a 137 metrów kwadratowych. Dzięki dużemu zróżnicowaniu lokali mieszkańcy Poznania będą mogli wybrać mieszkanie odpowiednie dla swoich potrzeb.

Dla przypomnienia, lokale, które są przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, przez 6 miesięcy nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mają szans na uzyskanie kredytu w banku na własne mieszkanie lub nie stać ich na długoterminowy najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe „M”, które po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony.

Tak jak w dotychczasowych edycjach programu oględziny oferowanych lokali będą odbywać się z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL.

Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do dnia 25 października 2021 roku przez dedykowaną do programu podstronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu

FOT: ZKZL

ŹRÓDŁO: ZKZL