Mniej rowerów miejskich w Poznaniu

25.02.2020


W nocy z 29 lutego na pierwszy marca rozpoczyna się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. W tym roku Zarząd Transportu Miejskiego stawia przede wszystkim na rowery czwartej generacji, które umożliwiają użytkownikom parkowanie jednośladu w dowolnym miejscu.

Jednocześnie operator roweru, firma NextBike, wycofuje z użytku rowery, których stopień zużycia nie pozwalał na dalsze bezpieczne użytkowanie. O rozbudowie systemu roweru miejskiego mówi Jan Gosiewski, dyrektor ZTM Poznań:


Jak zapewniają przedstawiciele ZTM-u, ubytek rowerów nie wpłynie na ich dostępność, ponieważ liczba stacji wypożyczeń pozostanie bez zmian. W sumie w tym roku mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z ponad tysiąca pięciuset rowerów, zarówno trzeciej jak i czwartej generacji. Dodatkowo na mapie Poznania pojawi się osiem nowych lokalizacji, gdzie będzie można bezpłatnie zostawić rowery 4G. Strefy te będą znajdować się między innymi przy Urzędzie Skarbowym na Dolnej Wildzie, na ulicy Kolejowej czy przy budynku POSiR-u na ul. Spychalskiego.

TEKST: Mateusz Cholewa  ZDJĘCIE: Poznański Rower Miejski

czwarta generacja poznań Rower Miejski ztm