Nie-oficjalne zakończenie sezonu rowerowego

15.10.2021

Dla wszystkich miłośników rowerów, którym niestraszna jesienna słota, przygotowano specjalną dwutygodniową rywalizację "Nie-oficjalne zakończenie sezonu". Zacznie się ona 18 października i potrwa do końca tego miesiąca. 

Rywalizację przygotowały "Aktywne miasta", które w czerwcu organizowały Puchar o Rowerową Stolicę Polski.Teraz postanowiono zagrzać wszystkich chętnych do rowerowej aktywności w towarzystwie jesiennej aury oraz uczcić zbliżające się Międzynarodowe Święto Roweru (24 października).

Jak dołączyć do rywalizacji?

Rywalizacja ma charakter otwarty. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację "Aktywne Miasta"  i dołączyć do akcji w zakładce "Rywalizacje". Dołączyć do zabawy można będzie od momentu jej udostępnienia w aplikacji, do ostatniego dnia października. Wykonując trening należy włączyć aktywność jazda na rowerze lub kolarstwo i ruszyć w drogę.

Nagrody

Postanowiono nagrodzić pierwsze trójki w siedmiu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: 0-17, 18-24, 25-34, 35-44, 45-54, 55-64, 65+. Nagrodami w rywalizacji są koszulki rowerowe. Ranking uczestników będzie na bieżąco dostępny w panelu "Rywalizacje" w aplikacji.

Rywalizacja potrwa w dniach 18-31 października.

Żródło: poznan.pl