Niedziela Dobrego Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

24.04.2021

Podejmij wyzwanie - uczyń swoje życie darem. To hasło Światowego Dnia Modlitw o Powołania w Archidiecezji Poznańskiej w IV Niedzielę Wielkanocną 25 kwietnia.

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie. Niedziela Dobrego Pasterza już po raz 58. rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa. Z tej okazji klerycy poznańskiego seminarium na swoich profilach społecznościowych będą zamieszczać materiały powołaniowe: o godz. 10:00 grafika nawiązująca do orędzia papieża Franciszka, o godz. 12:00 - lista dekanatów, za które w dany dzień się modlą w intencji powołań, o godz. 20:30 - film przygotowany przez poszczególne kursy. 

– Święty Józef wychodzi nam na spotkanie ze swoją łagodnością, jako święty z sąsiedztwa; jednocześnie jego mocne świadectwo może wyznaczyć nam kierunek na naszej drodze – napisał papież Franciszek w orędziu na 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który obchodzimy w IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, w tym roku 25 kwietnia 2021.

FOT: Unsplash

2021 niedziela dobrego pasterza