Niedziela Ofiarowania Pańskiego

30.01.2020

Najbliższa niedziela Ofiarowania Pańskiego będzie obchodzona w Kościele jako 24. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. To dzień szczególnej wdzięczności za obecność osób konsekrowanych w Kościele i świecie. Hasło tegorocznego dnia "Wielka Tajemnica Wiary” - nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego poświęconego Eucharystii.

Przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego biskup Jacek Kiciński powiedział, że osoby konsekrowane są przykładem radykalizmu wiary.

Według danych z końca 2018 roku, prawie 19 tysięcy sióstr zakonnych oraz niespełna 11,5 tysiąca zakonników posługuje w Polsce i za granicą w takich obszarach życia kościelnego i społecznego jak praca wychowawcza i nauczanie, różne formy opieki nad młodzieżą, katechizacja i inne formy ewangelizacji a także pomoc o charakterze duchowym i materialnym.

W najbliższą niedzielę członkowie Instytutów Życia Konsekrowanego z archidiecezji poznańskiej zgromadzą się na Mszy świętej w katedrze poznańskiej.

Eucharystii o godzinie 10.00 przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki metropolita poznański.

Zdjęcie: KBM

abp Stanisław Gądecki Eucharystia msza