Nowa droga rowerowa w Poznaniu

16.01.2020


Do końca tego roku cykliści zyskają wygodne połączenie okolic parku Jana Pawła II na Wildzie z deptakiem na ul. Półwiejskiej. Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały firmę, która zajmie się budową nowej drogi rowerowej.

Zgodnie z projektem trasa dla cyklistów o szerokości od 2 do 2,5 m i nawierzchni bitumicznej będzie biegła po zachodniej stronie ulicy Dolna Wilda, na odcinku od ulicy Świętego Jerzego do ulicy Górna Wilda, a dalej - po wschodniej stronie ulicy Górna Wilda - w kierunku ulicy Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek połączy ulicę Królowej Jadwigi z ul. Krakowską. Wzdłuż trasy powstanie również chodnik, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni.

Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej. W przetargu złożono w sumie 4 oferty. Za najlepszą uznano propozycję konsorcjum dwóch firm z Poznania i Kobylnicy. Inwestycja pochłonie prawie 6,5 miliona złotych. Prace budowlane mają rozpocząć się wiosną i zakończyć do listopada tego roku.

Zdjęcie: PIM

poznań ścieżki rowerowe