Od 30 sierpnia więcej połączeń kolejowych w Wielkopolsce

21.08.2020

Koleje Wielkopolskie i spółka POLREGIO przywrócą w sumie kilkadziesiąt połączeń między innymi na trasach z Poznania do Piły, Kołobrzegu, Zielonej Góry czy Kępna a także na trasie Leszno - Głogów.

Koleje Wielkopolskie i spółka Polregio przywracają część połączeń. Od niedzieli 30 sierpnia 2020 r. wracają wszystkie pociągi na linii Leszno – Głogów, pociągi międzywojewódzkie oraz pociągi regionalne dowożące i odwożące do pracy i szkoły w godzinach szczytu komunikacyjnego, które charakteryzowały się najwyższą frekwencją podróżnych. Decyzja podjęta została po odpowiednich konsultacjach i jest reakcją na zwiększającą się w ostatnim czasie liczbę pasażerów. Jak mówi wiceprezes Kolei Wielkopolskich Marek Nitkowski to nie jest ostatnia decyzja ile pociągów zostanie uruchomionych po 1 września.

Władze Kolei Wielkopolskich zapowiadają, że do grudnia tego roku rozkład jazdy może jeszcze kilkukrotnie ulec zmianie. Dodatkowo organizator przewozów przypomina, że na niektórych liniach prowadzone są intensywne prace modernizacyjne, a związane z tym uwarunkowania techniczne w prowadzeniu ruchu pociągów ograniczają możliwość przywrócenia wszystkich połączeń. Informacji o przywracanych połączeniach można szukać na internetowym portalu pasażera.

FOT: UNSPLASH