Od 25 marca 2020 zmiany w transporcie zbiorowym

24.03.2020

Od 25 marca obowiązywać będzie kolejne ograniczenie w transporcie zbiorowym. Liczba pasażerów w autobusach i tramwajach nie będzie mogła przekraczać połowy liczby miejsc siedzących.

Władze państwowe wprowadziły kolejne ograniczenia - dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń - które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Obowiązywać będą one od jutra, tj. od 25 marca do 11 kwietnia. W autobusie lub tramwaju na liniach ZTM Poznań liczba pasażerów w autobusach i tramwajach nie będzie mogła przekraczać połowy liczby miejsc siedzących co oznacza, że tylko połowa miejsc siedzących będzie mogła być zajęta

Z uwagi na fakt, że Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu nie ma możliwości istotnego zwiększenia liczby kursów – ponieważ powody stojące za dotychczasowymi decyzjami odnośnie sukcesywnie ograniczanej komunikacji miejskiej nadal pozostają aktualne – apeluje do pasażerów o stosowanie się do obostrzenia dotyczącego zajmowania wyłącznie połowy miejsc siedzących. Warto podkreślić, że nawet powrót do funkcjonowania transportu bez żadnych ograniczeń – w rytmie zwykłego rozkładu dnia roboczego – nie pozwoliłby zapewnić warunków podróży wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia.

ZTM apeluje, żeby każdy kto nie musi się przemieszczać – pozostał w domu. Pasażerowie, którzy będą korzystali z transportu publicznego proszeni są o stosowanie się do wprowadzonych zakazów, tym bardziej, że ZTM i MPK nie mają możliwości aby bezpośrednio pilnować respektowania tego ograniczenia.

FOT: UNSPLASH

koronawirus poznań transport zbiorowy ztm