Padł nowy rekord, ponad 20 tysięcy nowych chorych. Trwa budowa szpitala tymczasowego

29.10.2020

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Minionej doby odnotowano w Polsce 20 tys. 156 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń. To rekord zakażeń w Polsce. Zmarło kolejnych 301 osób. Najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano w województwie wielkopolskim - 2633.

Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób. 

Trwają prace nad jak najszybszym uruchomieniem szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wczoraj wojewoda wielkopolski odwiedził hale targowe, które są przystosowywane do nowych zadań. Jak poinformował na swoim profilu na Facebooku - niebawem rozpocznie się instalacja kluczowej inwestycji dla działania placówki – zbiornika tlenowego. Szpital tymczasowy zajmie powierzchnię ponad 30 tysięcy metrów kw. i pomieści blisko 600 pacjentów. Leczenie w szpitalu tymczasowym dla pacjentów wymagających opieki szpitalnej, terapii tlenowej i systematycznego podawania leków będzie równoznaczne z leczeniem w szpitalu stałym.

Placówka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich tworzona jest, by zagwarantować dodatkowe możliwości zapewnienia opieki zdrowotnej dla społeczności zagrożonej znaczącym wzrostem zachorowań na terenie Wielkopolski.

KB

mtp rekord szpital targi wielkopolska