Pakiet dla mobilności w Poznaniu

Bartosz Kirchner 16.05.2020

Pakiet dla mobilności przedstawiony przez władze Poznania zawiera szereg zmian dotyczących ruchu rowerowego. Na Starym Mieście do końca roku uruchomiona zostanie brakująca część Rowerowej Obwodnicy Centrum na ulicach Kościuszki i Krakowskiej.

Oprócz tego, na czas przebudowy Ronda Rataje na moście Królowej Jadwigi powstaną wydzielone pasy rowerowe. Ciągłość ruchu dla cyklistów zostanie zapewniona do wysokości ulicy Łąkowej. Zmiany zaproponowano także w transporcie publicznym. Mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu:

Na Winogradach, Naramowicach i Piątkowie powstały już buspasy i śluzy, które usprawnią ruch autobusów po rozpoczęciu zasadniczych prac związanych z budową trasy tramwajowej na Naramowice. Oprócz tego, w najbliższych tygodniach uruchomiony zostanie buspas na ul. Garbary, a w wakacje na moście Królowej Jadwigi i ulicy Piłsudskiego. Na Łazarzu, na ul. Głogowskiej pomiędzy Stablewskiego i Berwińskiego wydzielone od ruchu samochodów zostanie torowisko.

Nowe buspasy ułatwią również poruszanie się autobusów na ul. Przybyszewskiego, na odcinku od Marcelińskiej do Bukowskiej, a także na al. Niepodległości. 

Zdjęcie: Unsplash

mobliność plan poznań