Paulina Cudna – założycielka Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie

1.02.2024

Ośrodek działa od kilku lat w Kościanie i jego okolicach. Swoją opieką obejmuje dzikie zwierzęta w potrzebie, głównie ranne po wypadkach, także takie wymagające pomocy weterynaryjnej. Od 1 lutego będą działać także w Poznaniu.

Do niedawna funkcję opiekuńczo-medyczną pomocy dzikim zwierzętom pełnił punkt medyczny na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Ranne, chore ptaki i drobne ssaki trafiały właśnie tam. Teraz Fundacja Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt z Kościana wygrała konkurs, rozpisany przez władze Poznania, na opiekę nad tymi zwierzętami. Potrzebujące dzikie zwierzęta będą mogły trafić do Dzikiego SORU bezpośrednio od osób, które się początkowo nimi zajęły. Pomoc w tym zakresie będzie udzielana także poprzez Straż Miejską. Przyjęte zwierzęta będą poddawane rehabilitacji, by bezpiecznie powrócić, po wyleczeniu, do naturalnego środowiska. O procedurach przyjmowania zwierząt do Dzikiego SORU opowiedziała w Spotkaniu przy kawie Paulina Cudna - szefowa kościańskiego ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt.

arkadiusz szymański dziki sor ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt w kościanie paulina cudna spotkania przy kawie spotkanie przy kawie