Paweł Królikowski nie żyje

27.02.2020

Paweł Królikowski - znany aktor, do niedawna prezes Związku Artystów Scen Polskich oraz były juror programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" nie żyje. Od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą. Zmarł dziś nad ranem w szpitalu gdzie od grudnia przebywał na oddziale neurochirurgicznym. Miał 58 lat.

W ubiegłym roku, przed świętami Bożego Narodzenia, Paweł Królikowski trafił do szpitala. W 2015 roku przeszedł operację tętniaka mózgu. Przed świętami Bożego Narodzenia jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Aktor przebywał na oddział neurochirurgii jednego z warszawskich szpitali.

Paweł Królikowski 1 kwietnia skończyłby 59 lat. Zostawił żonę, również aktorkę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana.

Związany ze światem kina, teatru i serialu

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 r. w Zduńskiej Woli. Był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, realizatorem telewizyjnym. Od 16 kwietnia 2018 r. do ostatnich dni pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

W latach 1987-90 występował w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Na ekranie zadebiutował w 1984 roku w filmie "Dzień kolibra" w reżyserii Ryszarda Rydzewskiego. Zagrał w takich filmach jak "Długi weekend", "Pitbull", "Cisza" oraz w wielu serialach. Uznanie widzów przyniosły mu role profesora Sławomira Starzyńskiego w serialu "Na dobre i na złe" oraz "Kusego" w serialu "Ranczo". Od 2014 roku był jurorem w programie "Twoja twarz brzmi znajomo".

FOT: CC BY-SA 2.0 WIKIPEDIA