Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

20.07.2020


Od początku wakacji Policja odnotowała ponad 120 wypadków drogowych.Tylko w ciągu ostatniej doby doszło do 8 zdarzeń, w tym dwóch na terenie Wielkopolski. W obu wypadkach wskutek kolizji z drzewem kierowcy zmarli.

Każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie wielkopolskiej policji prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Funkcjonariusze apelują o zachowanie rozwagi na drodze i dobre przygotowanie się do podróży na urlop. O podstawowych zasadach przypomina podkom. Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.


Policjanci przypominają także o tym, by zachować zasady bezpieczeństwa w trakcie pobytu nad wodą czy w górach. Nie należy również umieszczać zbyt wielu informacji o swoim wyjeździe na mediach społecznościowych. Może to stanowić informację dla potencjalnych złodziei. Dodatkowo w związku z panującą pandemią koronawirusa należy ciągle pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości i stosowania się do przepisów sanepidu.

FOT: UNSPLASH

kierowca śmiertelny uwaga wakacje wielkopolska wypadek