Ponad ćwierć tony marihuany ukrytej w… ogórkach

9.02.2021

Ponad ćwierć tony marihuany ukrytej w ogórkach zabezpieczyli policjanci zajmujący się ściganiem handlarzy narkotyków. Wartość zarekwirowanego ładunku wynosi ponad dziesięć milionów złotych. Była to wspólna akcja policjantów z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i funkcjonariuszy ze Szczecina.

"W podpoznańskiej Mosinie na terenie jednej z posesji zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się przeładunkiem towaru z naczepy ciągnika siodłowego do towarowego busa. W workach typu Big Bag znajdowały się świeże ogórki. Pod kilkuset kilogramową warstwą warzyw ukryte były sprasowane, foliowe paczki a wewnątrz znajdowała się wysokiej jakości marihuana o łącznej wadze ponad 250 kg. Policjanci zajmujący się tą sprawą oszacowali, że rynkowa wartość narkotyków w tej postaci wynosi ponad dziesięć milionów złotych." - mówi mł. insp. Andrzej Borowiak rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

Zatrzymani mężczyźni są poznaniakami w wieku 31 i 34 lat. Obaj w przeszłości przewijali się w różnych sprawach kryminalnych. Prokurator przedstawił im zarzuty posiadania narkotyków w dużej ilości i udziału w obrocie tymi środkami. Grozi im za to kara do 12 lat więzienia. Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd z Poznaniu aresztował obu podejrzanych.

Foto: KWP Poznań

narkotyki nielegalny handel ogórki policja zatrzymani