Poznań: ewakuacja części pacjentów ze szpitala tymczasowego

30.03.2021

Z powodu problemów technicznych z instalacją tlenową 5 zaintubowanych pacjentów zostanie przewiezionych ze szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich do szpitala miejskiego im. J. Strusia - przekazał we wtorek Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformował PAP, że „trwa transport pacjentów ze szpitala tymczasowego do szpitala miejskiego im. J. Strusia po informacji o problemach technicznych z instalacją tlenową”.

"Wojewoda wdrożył procedury kryzysowe, uruchomiono zespoły ratownictwa medycznego” – powiedział. Stube wskazał, że na razie do szpitala miejskiego przy ul. Szwajcarskiej zostanie przewiezionych pięciu zaintubowanych pacjentów, ale zaznaczył, że ta liczba może wzrosnąć.

Rzecznik prasowy odpowiadającego za tymczasową placówkę na MTP Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Bartosz Sobański powiedział PAP, że decyzję o przewiezieniu pacjentów podjęto "w związku wątpliwościami dotyczącymi sprawności instalacji tlenowej". "Obecnie trwa weryfikacja procedur związanych z tlenem. Wszyscy pozostali w szpitalu tymczasowych pacjenci są zabezpieczeni" - podkreślił.

W akcji transportu i zabezpieczenia szpitala na MTP biorą udział strażacy i zespoły ratownictwa medycznego.

Autor: Szymon Kiepel

szk/ mhr/kb

ewakuacja mtp policja problem szpital targi tlen