Wraca Poznań Maraton. Znamy trasę biegu

8.07.2022

Organizatorzy ogłosili trasę 21. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza, który odbędzie się 16 października 2022 r.

Start Maratonu, będzie miał miejsce na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy poznańskiego World Trade Center. Zawodnicy po starcie skierują się w okolice Stadionu Miejskiego, by dalej ulicą Bułgarską oraz Bukowską znaleźć się przy lotnisku Ławica. Kolejne kilometry trasy będą przebiegać ulicami Złotowską, Owczą oraz Cmentarną, by znów wrócić na ulicę Grunwaldzką i podążać po odcinku "starej" trasy maratonu aż do ronda Starołęka. Następnie maratończycy wbiegną na Rataje. Mijając kolejne kilometry, znajdą się na ulicy Baraniaka, skąd będzie można dostrzec Tor Regatowy Malta. 

Dalsza część trasy przebiegać będzie ulicami Wyszyńskiego, Estkowskiego, Solną oraz Nowowiejskiego. Docierając do alei Wielkopolskiej zawodnicy znajdą się w okolicy parku Sołackiego, który jest bardzo malowniczym i urokliwym miejscem na trasie.

Po opuszczeniu Sołacza, biegaczom zostanie już tylko niecałe 10 kilometrów ulicami: Niestachowską, św. Wawrzyńca, Polską i Bułgarską i ulicą Grunwaldzką by zobaczyć upragnioną metę biegu. Meta 21. Poznań Maratonu, zlokalizowana będzie na placu Marka Międzynarodowych Targów Poznańskich.

FOT: Unsplash

maraton poznań