Poznańscy policjanci rozwiązali sprawę morderstwa sprzed lat.

30.07.2020

Zabójcę udało się schwytać dzięki pamiętnikowi, w którym mężczyzna opisał swoją zbrodnię.

Policjanci z poznańskiego Archiwum X, z Komendy Policji Tarnowo Podgórne i prokuratorzy z Prokuratury Poznań Grunwald doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o zabójstwo. Chodzi o sprawę niewyjaśnionego zgonu mężczyzny, którego zwłoki ujawniono w maju 2015 roku w wodach Jeziora Lusowskiego. Okoliczności zdarzenia nie udało się wyjaśnić, ale podczas wykonywania czynności procesowych, wykonywanych w toku innego postępowania karnego, nadzorowanego przez Dział do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald w Poznaniu ujawniono dowody, które zwróciły uwagę na zdarzenie sprzed lat. - tłumaczy rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Śledczy dotarli do pamiętników należących do Grzegorza L. W jednym z nich, w rozdziale zatytułowanym "Zemsta po latach", odkryli opis zabójstwa, jakiego dokonał wymieniony. Autor zapisków, stosując retrospekcję, opisał swoje życie od narodzin do śmierci matki, w tym krzywdy, jakich doznał od swojego ojczyma wyrządzone mu w dzieciństwie. Opisany przez niego w pamiętniku ojczym okazał się mężczyzną, którego zwłoki znaleziono w jeziorze 5 lat temu.

Mężczyzna został zatrzymany i w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa ojczyma dokonanego z zamiarem bezpośrednim i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Aktualnie weryfikowane są jego wyjaśnienia, grozi mu nawet dożywocie.

Zdjęcie: KWP Poznań