Poznańskie Świadczenie na Rzecz Wieloraczków

11.05.2021

Do 31 maja można składać wnioski o przyznanie Poznańskiego Świadczenia na Rzecz Wieloraczków. Przysługuje ono rodzicom, którym podczas jednego porodu urodziło się troje lub więcej dzieci.

Wysokość świadczenia wynosi 1000 zł rocznie na każde dziecko z wieloraczków do ukończenia przez nie nawet 24. roku życia. Wnioski przyjmuje Poznańskie Centrum Świadczeń. - Wychowywanie równocześnie trójki lub większej liczby dzieci jest dla rodziców znaczącym obciążeniem finansowym, zwłaszcza w okresie, kiedy dzieci kontynuują edukację. Dlatego też zasadne jest objęcie takich rodzin szczególnym wsparciem - informuje PCŚ. 

Poznańskie Świadczenie na Rzecz Wieloraczków przysługuje niezależnie od sytuacji dochodowej rodziny. Spełnione muszą jednak zostać łącznie następujące warunki:

  • oboje rodzice zamieszkują na terenie Poznania;
  • w składanych na podstawie przepisów ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników zgłoszeniach identyfikacyjnych wskazali jako miejsce zamieszkania - Miasto Poznań;
  • rodzice wychowują co najmniej troje lub więcej dzieci urodzonych podczas jednego porodu.

Z uwagi na trwającą epidemię urzędnicy zachęcają do przesłania wniosku za pośrednictwem operatora pocztowego lub pozostawienie wniosku w urnie na dokumenty znajdującej się przy wejściu do punktów obsługi klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Poznańskiego Centrum Świadczeń

FOT: Unsplash

ile dzieci ile pieniędzy poznan trojaczki wieloraczki