Ptasi Azyl pozostaje na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

20.01.2021

Ptasi Azyl na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu funkcjonuje od 2017 roku. Wówczas został on przeniesiony z Nowego ZOO. W Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej stworzony został ośrodek leczenia i rehabilitacji rannych i chorych ptaków oraz drobnych wolno żyjących ssaków z gatunków takich jak: wiewiórka pospolita, jeż wschodni i zachodni oraz zając szarak i bielak. W 2020 roku w Ptasim Azylu udzielono pomocy aż 2050 ptakom oraz 140 ssakom. Ptasi pacjenci reprezentowali 84 różne gatunki, ssaki - 4 gatunki.

Azyl to miejsce, które jest w naszym mieście niezwykle potrzebne. Wiele ptaków i zwierząt trafia do nas, gdzie dzięki fachowej, doświadczonej kadrze uzyskują natychmiastową pomoc. Z drugiej strony nasi studenci kierunku weterynaria mają okazję do tego, aby uczyć się, jak leczyć ptaki i inne zwierzęta.” – mówi Maciej Gogulski, Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP.

Osłabione, ranne ptaki i drobne ssaki wymagające fachowej pomocy i ratunku należy przywozić do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ul. Szydłowskiej 43 w dni powszednie w godzinach 8.00 - 21.00, a niedziele i święta w godzinach 10.00 - 18.00. Informacje są także udzielane telefonicznie pod numerem 61 84 666 84. Widząc ranne zwierzę można również poinformować straż miejską. Ekopatrol SM dysponuje wykwalifikowanymi funkcjonariuszami i autem, przystosowanym do przewozu zwierząt.

FOTO: UM Poznania

azyl poznań ptaki UPP zwierzęta