Pyrkon startuje już w ten weekend

Adrian Wojtasz 14.06.2022

Pasjonaci fantastyki z całego kraju zjadą się w ten piątek do Poznania. W weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywać się będzie Pyrkon. Podczas wydarzenia obecni będą miłośnicy filmów, komiksów, literatury oraz gier. Jedną z głównych atrakcji będzie całodobowa Strefa Fabularna z sesjami RPG prowadzonymi przez doświadczonych mistrzów gry. Spotkać będzie można także autorów ulubionych książek. Pochodzić oni będą nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Na uczestników czeka także wiele innych atrakcji.

Będzie można zobaczyć nasze bloki, czyli blok komiksowy, literacki, serialowo-filmowy, naukowy. Będzie także strefa festiwalowa, w której znajdą się wioski tematyczne. Zobaczyć będzie można naszą wspaniałą maskaradę przyciągającą dużą liczbę uczestników. Mamy także nowość, Strefę Cosplay.

— Mówi PR manager Festiwalu Fantastyki Pyrkon Iga Tomaszewska.

Na Strefie Gier Video będzie można wziąć udział w turniejach starych oraz nowych tytułów. W programie zaplanowano ponad 900 wydarzeń. Nie zabraknie także wystawców z figurkami, grami, rękodziełem, a także odzieżą. Organizatorzy przewidują, że podobnie, jak miało to miejsce podczas ostatniej odsłony w 2019 roku, Poznań odwiedzi ponad 120 tysięcy osób. Tegoroczna edycja festiwalu obchodzi swoje 20 urodziny. Pyrkon jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce i jednym z największych w Europie.

Fot.: FB/Pyrkon

fantastyka mtp Pyrkon