Ruszają wiosenne porządki na poznańskich ulicach

10.03.2021

Od czwartku rozpoczyna się porządkowanie nawierzchni jezdni po zimie. Ulice sprzątane będą sukcesywnie, a prace wykonywane we wszystkich częściach Poznania.

W pierwszej kolejności specjalistyczny sprzęt wyjedzie na główne drogi oraz ulice w centrum Poznania, tam gdzie jest zwarta zabudowa. Dotyczy to szczególnie Starego Miasta, gdzie prace prowadzone będą między innymi na ulicach: Pułaskiego, Roosevelta, Matyi, Estkowskiego, Solna, al. Niepodległości i moście Dworcowym.

Tak samo będzie w pozostałych częściach miasta, na Jeżycach, Widzie, Grunwaldzie, czy Nowym Mieście. Zamiatarki posprzątają jezdnie dla przykładu na ulicach Dąbrowskiego, Kościelnej, Żeromskiego, Królowej Jadwigi, Górnej i Dolnej Wildzie, Głogowskiej, Zamenhofa, czy Hetmańskiej.

Łącznie zostanie oczyszczonych kilkuset kilometrów poznańskich ulic. Te o charakterze lokalnym sprzątane będą w następnej kolejności. Kiedy to nastąpi, zależy także od pogody. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych może to być nawet w kwietniu.

Drogi czyszczone są z pozostałego po zimie piasku, liści i często innych odpadków porzuconych lub nawianych przez wiatr. Po zakończeniu pozimowego sprzątania drogowcy przystąpią do cyklicznego porządkowania jezdni.

Foto: ZDM Poznań

sprzątanie ulice wiosenne porządki ZDM zdm poznań