Szczepienia na Malcie

1.05.2021

W specjalnym, mobilnym punkcie na poznańskiej Malcie, przy trybunie głównej toru regatowego, przez trzy dni majówki będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19

- Przyjechałam z mężem wcześnie rano - mówi pani Agnieszka z Komornik - Nie byłam zaskoczona, że było już około 100. osób. Cieszę się, że jest taka możliwość i z przyjemnością poczekam. Jestem pewna, że wszystko pójdzie sprawnie - dodaje.

Jak się okazuje - pierwsze osoby w kolejce na Malcie pojawiły się jeszcze przed godziną 5.00.

- Nie dziwi mnie to wcale. To doskonała okazja, żeby skorzystać ze szczepienia - mówi pan Dariusz - Razem z żoną też chcieliśmy być jeszcze wcześniej. Ostatecznie stanęło na godzinie 7.00 - dodaje.

Takich osób jest więcej. I chociaż szczepienia rozpoczną się o godzinie 10:00 - to kolejka była imponująca od samego rana. Szczepienia będą wykonywane do godziny 19:00. Wszystkie osoby posiadające e-skierowanie mogą zgłosić się do szczepień jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W tymczasowym punkcie szczepień przy ul. Wiankowej w Poznaniu może zostać zaszczepionych w sumie dwa i pół tysiąca osób. Szczepienia nie wymagają wcześniejszego umówienia się na konkretny termin ani godzinę.  

W majówkę w całej Polsce działać będzie 16 mobilnych punktów szczepień. Wojewoda nie wyklucza, że w kolejnych tygodniach punkty pojawią się w innych miejscach Wielkopolski. 

bez rejestracji Majówka malta poznań szczepienia