Ryanair poddaje się. Odwołuje loty

18.03.2020

Na stronie tanich linii lotniczych Ryanair - pokazał się dzisiaj po południu ważny komunikat. Przewoźnik odwołuje jak na razie 80 procent lotów ze swojego rozkładu. Linia nie wyklucza jednak, że w ciągu kilku dni może całkowicie zawiesić działalność. Linie proszą klientów, aby nie dzwonili, ponieważ centra informacji dla klientów są przeciążone obsługą zapytań pasażerów.

W ciągu ostatnich kilku dni rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19 doprowadziło większość rządów krajów UE do nałożenia surowych zakazów i ograniczeń podróży, które miały negatywny wpływ na rozkłady lotów wszystkich linii lotniczych.

"Doradzamy klientom rozważającym podróż, aby przestrzegali wszystkich ograniczeń poszczególnych krajów. Sytuacja jest dynamiczna, zachęcamy do zapoznania się przed podróżą z odpowiednimi lokalnymi wytycznymi oraz naszą stroną internetową, gdzie zamieszczone są informacje o ograniczeniach obowiązujących w poszczególnych krajach" - informuje na swojej stronie internetowej przewoźnik.

Rozkłady lotów zostały poważnie zakłócone przez ograniczenia rządowe i będą podlegały dalszym cięciom:

  • Od 24:00 w środę 18 marca do 24:00 we wtorek 24 marca Ryanair Group Airlines zredukuje rozkłady lotów o ponad 80%. W przypadku zakłóceń, klienci otrzymają wiadomość e-mail z informacją o ich opcjach.
  • Od 24:00 we wtorek 24 marca spodziewają się, że większość, jeśli nie wszystkie loty Grupy Ryanair zostaną uziemione, z wyjątkiem bardzo małej liczby lotów w celu utrzymania niezbędnej łączności, głównie między Wielką Brytanią a Irlandią. Szczegóły dotyczące redukcji rozkładu lotów znajdują się na stronie Ryanair.com w zakładce „Zakłócenia lotów”, która będzie regularnie aktualizowana.

Ryanair będzie nadal utrzymywał bliski kontakt z ministerstwami spraw zagranicznych wszystkich rządów UE w sprawie repatriacji obywateli UE, a tam, gdzie to możliwe, będą takie loty obsługiwali.

Ryanair to irlandzkie linie lotnicze z siedzibą w Dublinie. Największy w Europie i jeden z największych na świecie niskobudżetowych przewoźników lotniczych. Flota Ryanair liczy 412 samolotów typu Boeing 737-800. 

FOT: UNSPLASH

kapitulacja kasują koronawirus loty ryanair