STUKOT ’56: Statuetki zostaną wręczone podczas uroczystej gali

20.06.2022

W tym roku w stolicy Wielkopolski po raz pierwszy będą wręczone statuetki STUKOT '56. W przeddzień rocznicy Poznańskiego Czerwca zostaną nimi uhonorowane osoby, świadczące swoimi dokonaniami o wartościach, w imię których protestowano w 1956 roku. 

Nazwa nowej nagrody - STUKOT "56 - nawiązuje do stukotu drewniaków o bruk, który towarzyszył tłumowi robotników poznańskich fabryk i zakładów pracy w milczeniu maszerujących do centrum Poznania. Właśnie "stukotem dla współczesnych" mają być jej laureaci i laureatki. STUKOT '56 otrzymają osoby lub instytucje, które swoimi dokonaniami świadczą o wartościach Poznańskiego Czerwca 1956 roku i urzeczywistniają je w naszych czasach.

Nagroda STUKOT'56 zostanie przyznana w trzech kategoriach: O Boga - dla walczących i zasłużonych w walce o wolność religijną; Za wolność - dla walczących i zasłużonych w walce o wolność; Prawo i chleb - dla walczących i zasłużonych w walce o godność potrzebujących.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, organizacje oraz instytucje. Statuetki zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 27 czerwca o godz. 19:30 w "Iglicy" Międzynarodowych Targów Poznańskich.

POLECAMY ZAKUP Przewodnika Katolickiego HISTORIA.

2022 czerwiec 56 nagroda stukot