Szpital tymczasowy na MTP rozpoczyna działalność. Pierwszy pacjent został przyjęty

Aktualizacja
1.02.2021

Od dzisiaj szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich zaczyna przyjmować pacjentów. Uruchomienie szpitala związane jest z odmrażaniem łóżek covidowych w innych placówkach na terenie całego województwa. Placówka w razie potrzeby może uruchomić prawie 600 łóżek, w tym 48 na oddziale intensywnej terapii. Na początku leczonych będzie mogło być 66 pacjentów wymagających tlenoterapii wysokoprzepływowej. mówi Szczepan Cofta, dyrektor Szpitala Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

Początkowo szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich swoją działalność miał rozpocząć jeszcze 30 listopada. Jego uruchomienie przekładane było jednak z miesiąca na miesiąc. W międzyczasie w tym miejscu utworzono punkt szczepień. Ostatecznie minister zdrowia, 22 stycznia podpisał decyzję o otwarciu szpitala 1 lutego. W związku z uruchomieniem szpitala tymczasowego zmienia się wejście do punktu szczepień. Od dzisiaj zapisani na pobranie dawki powinni udać się do wejścia od ul. Święcickiego. Od ulicy Śniadeckich na targi będą wjeżdżać karetki do szpitala tymczasowego. Oba miejsca na targach rozdziela płot.

AKTUALIZACJA:

Tuż po godzinie 15.00 w szpitalu tymczasowym na terenie MTP pojawił się pierwszy pacjent w drugim stadium, w związku z czym pacjent wymagał hospitalizacji.

FOT: Unsplash

Covid mtp szczepienia szpital szpital tymczasowy