Tramwajem wodnym po Warcie

4.05.2022

Poznaniacy i turyści mogą już podziwiać stolicę Wielkopolski z perspektywy rzeki. Do 28 sierpnia po Warcie kursuje tramwaj wodny.

Rejsy odbywają się w weekendy na dwóch trasach. W kierunku północnym: od przystanku zlokalizowanego na Chwaliszewie (na wysokości ul. Ewangelickiej, obok KontenerArt) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót przez przystanki: ul. Ugory (Szeląg), ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek wyrusza z Chwaliszewa o godz. 11:00 i 17:00, natomiast w niedzielę o godz. 14:00.

Rejs w kierunku południowym: od przystanku zlokalizowanego na Chwaliszewie aż do wysokości mostu kolejowego na Starołęce. Powrót - do przystanku początkowego. W soboty tramwaj będzie rozpoczynał rejs o godz. 14:00, a w niedziele o godz. 11:00 i 17:00.

Bilety są dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł za osobę. W przypadku podróży w kierunku północnym istnieje możliwość przepłynięcia fragmentu trasy (odcinek Szeląg - Katedra - Chwaliszewo) w cenie 5 zł za osobę. Dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły popłynąć statkiem bezpłatnie.

Źródło: poznan.pl

cena ile bilet jak poznań Tramwaj warta wodny