Trzy osoby zmarły w Poznaniu. Jedenaście nowych przypadków w Wielkopolsce

1.04.2020

Kolejne 134 przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Zarażeni z Wielkopolski

W Wielkopolsce odnotowano 11 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, to: - mężczyzna w średnim wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną. Druga osoba to mężczyzna w średnim wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Również miał kontakt z osobą zakażoną. Kobieta w średnim wieku z powiatu jarocińskiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Także miała kontakt z osobą zakażoną. Młody mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną. Młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Kontakt z osobą zakażoną. Mężczyzna w średnim wieku z powiatu pleszewskiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Kontakt z osobą zakażoną. Kobieta w średnim wieku z powiatu ostrowskiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną. Kolejna osoba zarażona to młoda kobieta z powiatu poznańskiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Także miała kontakt z osobą zakażoną. Młody mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu - miał kontakt z osobą zakażoną. Kobieta w średnim wieku z powiatu krotoszyńskiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Kontakt z osobą zakażoną. Ostatnia osoba to młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Kontakt z osobą zakażoną. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 171 przypadków zakażenia koronawirusem.

Ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2554/43 - wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe.

FOT: UNSPLASH

dane ile koronawirus ofiary poznań szpital wielkopolska