Wakacje: Policja zachęca do przestrzegania zasad bezpieczeństwa

Bartosz Kirchner 30.06.2020

Wiele osób w tym czasie wybierze wypoczynek nad wodą. Służby apelują, by korzystać ze strzeżonych kąpielisk i nigdy nie kąpać się po spożyciu alkoholu. Nie powinno też wchodzić się do wody, gdy jej temperatura jest niższa niż 19 stopni oraz w trakcie burzy. Należy tez pilnować dokumentów i przedmiotów wartościowych, by odpoczywając nad wodą nie stwarzać okazji potencjalnemu złodziejowi.

O bezpieczeństwo, w przypadku dzieci, należy dbać także podczas wakacji w mieście. Mówi podkomisarz Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu:


Rodzice powinni ustalać i sprawdzać miejsca zabawy czy wypoczynku ich dzieci, a także uczyć swoje pociechy ostrożności przy zabawie w potencjalnie niebezpiecznych miejscach np. w pobliżu wody czy ruchliwej ulicy.

Dziecko powinno też znać zasady poruszania się po drodze pieszo lub rowerem. Wypoczywając w górach i wybierając się na szlak warto sprawdzić jego przebieg i sieć schronisk turystycznych po drodze. Powinno się znać szacowany czas marszu od punktu wyjścia do punktu docelowego, a także różnice wzniesień, które przejdziemy w czasie wędrówki oraz potencjalną drogą odwrotu w przypadku decyzji o skróceniu wędrówki.

FOT: UNSPLASH

dzieci lato 2020 na co uważać policja wakacje 2020 zasady