Wielkopolska z jednym szpitalem jednoimiennym

Bartosz Kirchner 2.07.2020


Od 1 lipca 2020 roku szpital w Wolicy koło Kalisza wrócił do działalności sprzed pandemii koronawirusa. W poniedziałek do szpitala jednoimiennego imienia Józefa Strusia w Poznaniu przewieziono ostatnich ośmiu pacjentów.

W czasie dostępności dla pacjentów zakażonych koronawirusem było tam do dyspozycji 120 łóżek. Największe obłożenie odnotowano 10 maja, kiedy w lecznicy przebywało 82 pacjentów. Mimo przekształcenia lecznicy spod Kalisza wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zapewnia, że w Wielkopolsce nadal będzie funkcjonował szpital jednoimienny.


Pacjentów ze zdiagnozowanym koronawirusem lub podejrzeniem choroby nadal przyjmują oddziały zakaźne dla dorosłych w Szpitalu Wojewódzkim w Koninie oraz dla dzieci w Szpitalu Klinicznym im. Jonschera w Poznaniu. Leczeniem i zapobieganiem COVID-19 zajmują się też Ginekologiczno Położniczy Szpital Kliniczny przy ul. Polnej w Poznaniu, gdzie funkcjonują oddziały noworodkowy i położniczy, oddział psychiatryczny w Centrum HCP oraz stacja dializ w Szamotułach.

FOT: Unsplash

jednoimienny poznań szpital wielkopolska wojewoda wolica zmiana