Wigilia Caritas na MTP

23.12.2022

Dla ubogich, bezdomnych, starszych, chorych oraz samotnych osób z Poznania i okolic. W tym roku, po dwuletniej przerwie, Wigilia Caritas Archidiecezji Poznańskiej wróciła na Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie przy tradycyjnie zastawionych stołach spotkało się przeszło 1500 osób potrzebujących. 

Biorąc pod uwagę bieżącą sytuację geopolityczną, przygotowując wydarzenie, organizatorzy zaprosili również stałych beneficjentów poznańskich Jadłodajni, a także licznych gości z Ukrainy. Każdy uczestnik wigilii nie tylko zasiadł do stołu, przy którym mógł zjeść tradycyjny posiłek, dzieląc swoją radość z innymi ludźmi, ale miał także okazję przełamać się opłatkiem, złożyć życzenia czy wysłuchać tych składanych przez arcybiskupa, czy prezydenta Poznania. Ponadto, całemu wydarzeniu towarzyszyło śpiewanie kolęd, a po wszystkim każdy z uczestników wracał do siebie z paczką świąteczną.

Wigilia ta nie mogłaby się odbyć, gdyby nie mobilizacja wielu grup wolontariuszy. Ponad tysiąc uczniów, już 22 grudnia, rozpoczęło prace przygotowawcze na targach. Ustawią i zastawią stoły, pokroją ciasta czy spakują paczki. Także na kilka dni przed wigilią siostry prowadzące poznańskie jadłodajnie, przy wsparciu osób pomagających im w tym dziele, przygotowują tradycyjne, polskie dania wigilijne, które spożywać będą goście spotkania na MTP.