Wyciągnij rękę do ubogiego

13.11.2020

'Wyciągnij rękę do ubogiego” to hasło czwartego Światowego Dnia Ubogich. W pomoc najbardziej potrzebującym w tym czasie włącza się między innymi poznański oddział fundacji Caritas.

Mimo problemów związanych z pandemią koronawirusa wolontariusze nie rezygnują z działań. Główne obchody zaplanowane są na niedzielę 15 listopada, kiedy to w parafii Bożego Ciała w Poznaniu o 12:30 odprawiona zostanie Msza św. dla sióstr prowadzących Jadłodajnie dla Ubogich, wolontariuszy i pracowników Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Dzień wcześniej w jadłodajniach Caritas najbardziej potrzebujący będą mogli otrzymać wsparcie materialne i duchowe. Mówi dyrektor poznańskiej Caritas ks. Marcin Janecki:

Pomoc materialna nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc darczyńców, którzy uzbierali w sumie 20 tysięcy złotych. Papież Franciszek w swoim orędziu na ten dzień mówi, że 'ubóstwo ma różne twarze, które domagają się uwagi pod jednym, szczególnym względem: w każdej z nich możemy spotkać Pana Jezusa, który objawił nam, że jest obecny w swoich najmniejszych braciach”.

FOT: UNSPLASH

akcja caritas jadłodajnia msza pomoc potrzebujący ubogi