Za tydzień rusza Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu – sprawdź gdzie będą obowiązywać opłaty

26.01.2021

Od przyszłego tygodnia zacznie funkcjonować strefa płatnego parkowania na poznańskiej Wildzie i Łazarzu. Strefa nie obejmie jednak terenu całych dzielnic, a jedynie wybrane fragmenty. Powodem ograniczenia funkcjonowania strefy były warunki pogodowe uniemożliwiające wprowadzenie oznakowania poziomego na całym obszarze. O tym, gdzie od 1 lutego zapłacimy za parkowanie na Wildzie i Łazarzu mówi Agata Kaniewska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu

W ramach prac zamontowano ponad 300 parkomatów, setki znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu. Jak informuje ZDM kontynuowanie prac nad wprowadzeniem strefy płatnego parkowania na całym obszarze Wildy i Łazarza ma być kontynuowane po poprawie warunków pogodowych.

Ulice na Wildzie, na których pobierane będą opłaty za parkowanie od 1 lutego:

  • Olimpijska, Maratońska, Bielniki, Żelazka, Droga Dębińska (od ul. Królowej Jadwigi do Hetmańskiej)
  • Dolna Wilda, Krzyżowa, św. Jerzego, Powstańcza, Wierzbięcice (od ul. Krzyżowej do Czajczej)
  • Madalińskiego
  • Niedziałkowskiego (od ul. Wierzbięcice do Przemysłowej), Spychalskiego (od ul. Górna Wilda do Wierzbięcice), Żupańskiego (od ul. Różanej do Wierzbięcice), św. Czesława (od ul. Różanej do Wierzbięcice), Poplińskich.

Ulice na Łazarzu, na których pobierane będą opłaty za parkowanie od 1 lutego:

  • Głogowska (od mostu Dworcowego do ul. Hetmańskiej)
  • Chociszewskiego, Potworowskiego, Stablewskiego (od ul. Głogowskiej do Jarochowskiego), Morawskiego, Sczanieckiej, Bogusławskiego, Szymborskiej Niegolewskich (od ul. Głogowskiej do Jarochowskiego), Limanowskiego, Wyspiańskiego (od ul. Głogowskiej do Jarochowskiego)
  • Kasprzaka (od Hetmańskiej do Niegolewskich), Matejki (od ul. Niegolewskich do Wyspiańskiego), Klonowica, Drużbackiej, Jarochowskiego (od ul. Hetmańskiej do Wyspiańskiego)
  • Konopnickiej, Orzeszkowej, Śniadeckich (od ul. Grunwaldzkiej do Parkowej), Święcickiego, Grunwaldzka (od Roosevelta do Stolarskiej),
  • Biała, Niecała oraz Małeckiego (od rynku Łazarskiego do Strusia).

Na pozostałych ulicach opłaty będą pobierane po zrealizowaniu pełnej, nowej organizacji ruchu. Niestety opady deszczu, a później śniegu oraz ujemne temperatury skutecznie uniemożliwiły wprowadzenie oznakowania poziomego (malowania) na części obszaru Łazarza i Wildy. Jak tylko pogoda pozwoli, to wykonawcy będą kontynuować działania w terenie.

FOT: ZDM POZNAŃ

łazarz płatne parkowanie poznań strefa parkowania wilda ZDM