Zakończył się konkurs na projekt sezonowego zagospodarowania placu Wolności

Mateusz Cholewa 19.04.2021

Zakończył się konkurs na projekt sezonowego zagospodarowania placu Wolności w Poznaniu. Założeniem projektu i konkursu było stworzenie na placu Wolności w Poznaniu trzech stref, które działałyby od kwietnia do października: strefy koncertowej, strefy gastronomicznej i strefy odpoczynku. Jak mówi dyrektorka Estrady Poznańskiej Małgorzata Kempa:

Zależało nam szczególnie na dobrym zaplanowaniu infrastruktury gastronomicznej, tak by zaplanowana na ten rok modernizacja płyty Starego Rynku, była mniej odczuwalna, zwłaszcza dla restauratorów. Najważniejsza była dla nas funkcjonalność placu, mobilność elementów, pozwalająca na organizację. różnorodnych wydarzeń. Zależy nam, by to miejsce jak najlepiej służyło mieszkańcom i mieszkankom miasta.

Sąd konkursowy, biorąc pod uwagę oczekiwania oraz potrzeby użytkowników i użytkowniczek tego miejsca wybrał projekt przygotowany przez pracownię UGO Architecture. Wyróżnikiem pracy o nazwie „Przystanek Rynek” jest różnorodna i dająca się zmiennie oraz wygodnie kształtować aranżacja placu. Dobrze przemyślane mobilne elementy z zielenią lub miejscami wypoczynku da się łatwo przestawiać, by – w razie potrzeby uwolnić płytę placu z myślą o większych wydarzeniach. Realizacja wyłonionego projektu może ożywić przestrzeń placu Wolności już od wiosny 2022 roku.

konkurs projekt UGO Architecture